PO POTI MLINARSTVA
Dolga približno 17 kilometrov. Poteka skozi Veržej, po murskem mostu do Dokležovja, kjer zavijete proti kraju Ižakovci ter naprej v Melince. Tam se vkrcate na brod – ta vas iz Prekmurja čez reko Muro prepelje v Krapje na prleški strani. Zadnji del poti od Krapja do Banovec boste kolesarili okrog 7 kilometrov.
POLJSKA POT
Je lahkotnejša kolesarska steza dolga 20 kilometrov. Iz Veržeja se odpravite proti Banovcem mimo termalnega kopališča proti Krapju, kjer priporočamo postanek pri čebelarskem muzeju Tigeli. Pot se nadaljuje skozi Moto, Cven do upravnega in kulturnega središča Prlekije – Ljutomera. Do Veržeja se vrnete skozi Babince, Šalince, Krištance in Grlavo.
NA PICIKLE
Na kolo da vidimo Pomurje vso (dvakratno prečkanja reke Mure) simbola Pomurja – po 4 občinah
Parkirišče: Veržej (za občinsko stavbo,ob pokopališču- brezplačno)
Dolžina poti: 48 kilometrov
Veržej – Murska Sobota – Beltinci – Veržej
V Veržeju (za občinsko stavbo – na zelenici) ob cesti proti Banovcem, lahko dobite informacije o kolesarskih poteh Pomurja.
Veržej: Skozi središče Veržeja se odpravimo proti Bunčanom, kjer zavijete desno proti hipodromu Bunčani ter po tej cesti nadaljujete do mostu čez reko Muro (most je AC A5 ) vendar ob njem pelje kolesarska pot preko reke Mure na prekmursko stran. Nadaljujete pot ob (AC A5), do nadvoza vasi Krog-Bakovci (občina M. Sobota).
V Bakovcih na križišču zavijete levo (smer M. Sobota) ter se po kolesarski poti zapeljete do Expana (Vrata v Prekmurje) multimedijska info točka Prekmurja. Priporočamo vam ga za počitek in osvežitev na poti.
Nadaljujte pot proti Murski Soboti v smeri Beltinec.
Kolesarimo skozi Rakičan (občina M. Sobota) ob dvorcu, do vasi Lipovci (občina Beltinci) skozi kraj Beltinci mimo parka ter zgodovinskega gradu družine Zichy proti vasi Bujrašov, poimenovana Ižakovci – tamse nahaja brod oziroma mlin na Muri. Tukaj se lahko fotografirate v srcu Otoka ljubezni. Pot nas nato vodi naprej ob murskih ravnicah do zadnje prekmurske postojanke Melinci.
Tam za vas poskrbijo s številnimi domačimi dobrotami, kot so na primer murske ribe. Lahko si ogledate izdelovanje žgane opeke v Ciglarski vasi. Z brodom v Melincih se zapeljite nazaj na prleško stran, pri Krapju, ter od tam nadaljujete mimo Čebelarskega muzeja, ob Termah Banovci po kolesarski poti na končno destinacijo Veržej.
Opombe:
Pot je nezahtevna, večinoma ravninska, z nekaj manjših vzponov ter spustov čez mostove oziroma nadvoze. Primerna je tudi za rekreativce in mladino. Pot je varna saj poteka po obrobnih, mirnih delih pokrajine in urejenih kolesarskih poteh z označbami (v slovenskem, kot tudi v tujih jezikih). Velik del kolesarske poti je asvaltiran, manjši del pa prodnat. Med potjo so urejene postojanke za počitek.
MURSKA KOLESARSKA POT – DESNI BREG
Je v celoti dolga 125 kilometrov, lahko se ji priključite ali jo zapustite na katerem koli odseku. Poteka po ravninskem delu ob reki Muri in višinska razlika od začetka do konca poti ves čas rahlo pada, zato velja za enostavno kolesarsko pot. Začne se na mejnem prehodu z Avstrijo v kraju Trate. Od tu do Veržeja poteka po relaciji Trate – Zgornje Konjišče – Črnci – Apače – Segovci – Lutverci – Podgrad – Gornja Radgona – Mele – Šratovci – Radenci – Turjanci – Hrastje Mota – Vučja vas – Stara Nova vas – Veržej – Banovci. Tukaj vam seveda priporočamo ogled Babičevega mlina na Muri, rokodelskega centra Duo ter da se sprostite in razvajate v Termah Banovci. V zadnji etapi se boste peljali skozi Krapje (priporočamo ogled Čebelarskega muzeja Tigeli), Cven, Moto, Razkrižje (s pešpotjo na kateri se nahajajo energijske točke) ter do konca poti skozi Šafarsko do Gibine pri meji s Hrvaško.